SERIE A: Lazio napokon do pobjede, Sergej i Lulić strijelci!

Utakmicom Lazija i Cagliarija na Olimpicu otvoreno je 17. kolo talijanskog nogometnog prvenstva. Domaćini su slavili s 3:1 i tako prekinuli niz od sedam susret bez trijumfa.

Lazio je poveo već u 12. minuti pogotkom Sergeja Milinković-Savića koji natrčao na odbijenu loptu i zatresao mrežu gostiju. Jedanaest minuta kasnije Lazio je poveo s 2:0.

Nakon gužve u kaznenom prostoru Cagliarija na pravom mjestu se našao stoper Acerbi i ugurao loptu u mrežu. Momčad Simonea Inzaghija sve dvojbe oko pobjednika riješila je u 67. minuti.

Strijelac je bio Senad Lulić nakon sjajne kontre i odlične asistencije Immobilea. Cagliari je u trećoj minuti sudačke nadoknade uspio doći do počasnog pogotka, nakon što je siguran izvođač s najstrože kazne bio Joao Pedro.