Šesti trofej u sezoni: Bayern pogotkom Pavarda savladao Tigres i osvojio Svjetsko klupsko prvenstvo

Nogometaši Bayerna novi su svjetski klupski prvaci nakon što su u finalnom meču Svjetskog klupskog prvenstva u Dohi savladali meksički Tigres rezultatom 1:0.

Prvo poluvrijeme donijelo je napade Bavarca, ali Tigres se dobro i organizovano branio. U 18. minuti Kimmich je sa 20 metara zatresao mrežu, ali je Lewandowski ometao golmana meksičke ekipe pa je pogodak opravdano poništen.

Međutim, pitanje pobjednika riješeno je u nastavku. U 60. minuti nakon konfuzije u kaznenom prostoru Benjamin Pavard se najbolje snašao i odbijenu loptu je pospremio u mrežu za 1:0.

Bayern je postao tek druga ekipa u historiji nogometa koja je za 12 mjeseci osvojila svih šest mogućih trofeja na domaćoj i internacionalnoj sceni u jednoj sezoni.

Njemački velikan je prošle godine osvojio Bundesligu, Njemački kup, Njemačkki superkup, Ligu prvaka, Superkup Evrope i sada titulu Svjetskog klupskog prvenstva.