Sevilla i Roma zakazali finale Evropske lige: Andalužani jedva slomili Juventus, ‘Vučica’ zadržala prednost iz Rima

Nogometaši Seville su u revanš utakmici polufinala Evropske lige na svom Ramon Sanchez Pizjuanu savladali Juventus rezultatom 2:1 nakon produžetaka, dok je rezultat prvog susreta u Torinu glasio 1:1.

U prvom poluvremenu viđena je tvrda igra i mreže su mirovale na obje strane. U drugom također ništa posebno do 65. minuta. Tada je rezervista Dušan Vlahović odlično pogodio za vodstvo Juvea.

Ipak, svega šest minuta imala je ‘Stara dama’ prednost jer je već u 71. minutu Suso golčinom poravnao rezultat, pa se otišlo na produžetke. Sevilla je u nastavku djelovala sa više samopouzdanja, te je u 95. minutu Lamela uspio zabiti za konačnih 2:1. Vrijedi napomenuti da je isključenje zaradio Acuna u 115. minutu.

Druga utakmica polufinala Evropske lige odigrana je između domaćeg Bayer Leverkusena i Rome, a gosti su iz prvog susreta imali prednost od 1:0 koju su i odbranili.

Reklo bi se da je sjajni Jose Mourinho večeras “ugušio” Bayer. Taktički je ipak nadmudrio svog nekadašnjeg igrača i učenika Xabija Alonsa i ponovo dokazao da je čovjek za velike stvari.

Kompletna utakmica izgledala je tako da se Roma branila, dok je domaćin furiozno napadao. No, nije htio pogodak njemački tim, pa su se na kraju morali zadovoljiti sa uspjehom dolaska u polufinale.

Tako će finale Evropske lige u Budimpešti 31. maja odigrati Sevilla i Roma. ‘Vučici’ će ovo biti drugo finale evropskog takmičenja u nizu, obzirom da su prošle sezone osvojili Konferencijsku ligu. S druge strane, Sevilla je poznata kao klub “stvoren” za ovaj format.