Sevilla ipak nije izdržala: Vinicius majstorijom u završnici donio veliku pobjedu Realu

Real Madrid je sa 2:1 na Santiago Bernabeu pobijedio Sevillu u 15. kolu La Lige. Gol vrijedan tri velika boda za ‘Kraljeve’ je zabio Vinicius Junior u 87. minuti.

U uzbudljivoj utakmici na stadionu Santiago Bernabeu gosti su poveli već u 12. minuti. Acuna je izveo udarac iz kuta, a Rafa Mir glavom s 10-ak matirao Courtoisa za vodstvo Andulažana.

Realu je za poravnanje trebalo 20 minuta, a do njega su došli zahvaljujući kardinalnoj greški golmana Bounoua. Militao je šutirao iz velike udaljenosti, golman gostiju je krivo procijenio let lopte, a odbijanac je pokupio Benzema i pogodio za 1:1.

U nastavku utakmice Real je dominirao, velike šanse nisu iskoristili Asensio u 45+1. i Vinicius u 70. minuti, a mladi Realov ‘superstar‘ se iskupio za promašaj u 87. minuti.

Militao je uposlio Viniciusa dugom loptom na lijevoj strani, Brazilac se majstorski riješio dva igrača i potom zabio golčinu izvan kaznenog prostora.

Na kraju utakmice Sevilla je mogla stići do velikog boda. Nakon udarca iz kuta Delaney šutirao glavom iz blizine, aliCourtois je maestralno reagirao i spasio Real.

Real je na vrhu La Lige sa 33 boda, ispred Atletica i Sociedada koji imaju po 29 i Seville koja je na 28.