Sevilla ispustila veliku priliku za plasman u finale Kupa kralja, Barcelona slavi

U uzvratnoj utakmici polufinala Kupa kralja Barcelona je na svom terenu nakon produžetaka pobijedila Sevillu rezultatom 3:0, nadoknadivši tako poraz 0:2 iz prvog susreta.

Nogometaši Seville ispustili su 2:0 iz prvog susreta, promašili penal, u samom finišu ostali s igračem manje, a drugi pogodak primili u četvrtoj minuti nadoknade.

Katalonci su poveli u 12. minuti pogotkom Dembelea. Andalužani su u 73. imali veliku šansu sve riješiti kada je sudac pokazao na bijelu točku. Ocampos je preuzeo odgovornost i na kraju očajno izveo penal. Ter Stegen je lakoćom zaustavio njegov pokušaj.

Novi šok gosti su doživjeli u nadoknadi kada je Fernando morao napustiti travnjak zbog drugog žutog kartona. U akciji koja je uslijedila Barcelona je preko Piquea zabila za 2:0 i izborila produžetke.

S nogometašem više Barcelona je već u 95. minuti stigla do 3:0. Alba je centrirao, a Braithwaite, koji je ušao u 89. minuti, na prvoj stativi pogodio za veliko slavlje domaće ekipe.

Barcelona će u finalu igrati protiv pobjednika dvoboja Levante – Athletic Bilbao, a prvi susret završio je remijem 1:1.