Sevilla nije imala apsolutno nikakvih šansi, Simeone i Atletico uvjerljivo slavili na Ramon Sanchez Pizjuanu

U derbiju sedmog kola španske La Lige igrači madridskog Atletica savladali su kao gosti Sevillu rezultatom 2:0.

Igrao se 29. minut kada smo vidjeli prvi pogodak. Marcos Llorente iskoristio je grešku u odbrani domaćih i zatresao mrežu protivnika za 1:0.

Početkom drugog poluvremena nešto mirnija igra, da bi u 57. minutu Alvaro Morata preciznom završnicom uspio da duplira prednost ‘Jorgandžija’.

Izabranici Diega Simeonea mogli su doći do još kojeg pogotka do kraja susreta, ali je falilo koncentracije.

Atletico se ovom pobjedom popeo na peto mjesto La Lige sa 13 bodova, dok je Sevilla 16. sa svega pet osvojenih bodova.