Sevilla poslije boljeg izvođenja penala pobijedila Romu i osvojila rekordnu sedmu titulu Europa lige

Nogometaši Seville osvajači su ovosezonskog izdanja Evropske lige. Španska momčad je nakon bolje izvođenja jedanaesteraca savladala momčad Rome (1:1 regularni dio).

Odlično je počelo za Romu budući da je Paulo Dybala pogodio mrežu španskog tima za erupciju oduševljenja na tribinama u Budimpešti.

Mancini je uputio sjajno dodavanje, a Argentinac je odmjerenim udarcem savladao golmana i tako donio prednost svom timu.

No, nakon toga je zavladala tipična Romina igra koja je ostala na snazi sve do kraja poluvremena.

Međutim, u nastavku je Sevilla zaigrala znatno konkretnije, a to se isplatilo u 55. minuti.

Mancini je skrenuo loptu u svoju mrežu nakon što ju je u srce kaznenog prostora uputio Navas.

Nastavak utakmice donio je taktičku borbu i tipično Mourinhovo defanzivno postavljanje igre, pa se otišlo u produžetke.

Tamo je viđena manje-više preslikana igra iz većine regularnog dijela, što je rezultiralo famoznom nogometnom lutrijom.

U penal seriji se bolja snašla mirnija momčad Seville koja je tako stigla do sedmog u historiji trofeja ovog takmičenja.

Penal odluke postigao je Montiel i to nakon VAR intervencije i ponovljenog udarca. Na kraju je završilo rezultatom 4:1 u seriji za špansku ekipu.

Ovo je za Sevillu već pomenuti sedmi trofej Europa lige, što je apsolutni rekord takmičenja i ovaj tim stavlja u sami vrh najuspješnijih klubova u Evropi.