Sevilla razbila katastrofalni United i prošla u polufinale Evropske lige, Juventus remizirao u Portugalu i ‘provukao se’

Nogometaši Seville su večeras na prepunom Ramon Sanchez Pizjuan stadionu razbili Manchester United u revanšu četvrtfinala Evropske lige rezultatom 3:0.

Tragičar ‘Crvenih đavola’ večeras je definitivno bio Harry Maguire. Već u osmom minutu Sevilla je povela sa 1:0, a sve zahvaljujući greškama koje su napravili upravo Maguire i De Gea. Domaći su tada preko En Nesyrija zatresli mrežu gostiju.

Na samom startu drugog poluvremena španski predstavnik stiže do 2:0. Na asistenciju Rakitića pogodio je Bade. Konačnih 3:0 u 81. minutu postavio je En Nesyri, a tada je De Gea napravio kriminalnu pogrešku, pa se Sevilla apsolutno zasluženo plasirala u polufinale Evropske lige.

Drugu utakmicu večeras su odigrali torinski Juventus i Sporting u Lisabonu, dok je konačan rezultat glasio 1:1, što je išlo u korist ‘Staroj dami’ koja je imala 1:0 iz prvog susreta.

Gosti su već u devetom minutu stigli do prednosti. Adrien Rabiot se odlično snašao u kaznenom prostoru protivnika i pogodio za 1:0. Sporting je krenuo ofanzivno i do poravnanja su domaći uspjeli stići u 20. minutu. Marcus Edwards se upisao među strijelce sa bijele tačke.

U nastavku je tim iz Portugala pokušavao doći do vodstva, no Massimiliano Allegri je sjajno zatvorio prilaze svom golu. Konačan rezultat je ostao 1:1., a Juve će u polufinale na megdan Sevilli.