Sevilla razbila potpuno neraspoloženu Romu, Bayer lakše od očekivanog protiv Rangersa

Ekipa Seville pobjedom protiv Rome rezultatom 2:0 plasirala se u četvrtfinale Evropske lige, dok je u drugom meču Bayer iz Leverkusena minimalno pobijedio Rangers sa 1:0.

U 22. minuti Sevilla stiže do prednosti. Banega je dodao do Reguilona, a njegov slabašan udarac odlazi ispod ruku golmana Rome i tim iz Andaluzije stiže do prednosti. Pred kraj prvog poluvremena, Džeko je izgubio jednu loptu kod protivničkog gola, uslijedila je munjevita kontra i Sevilla je postigna pogodak.

Ovaj put asistent je bio Ocampos, a En Nesyri lagano loptu šalje u mrežu i svom timu donosi veliku prednost.

U nastavku je Roma pokušala pronaći put do mreže kojim bi se vratila u meč, no nisu imali velikih prilika.

U drugom meču Bayer Leverkusen je bio bolji od škotskog Rangersa rezultatom 1:0 te su oni također osigurali plasman u četvrtfinale.