Sevilla se minimalnom pobjedom protiv Getafea približila prvoplasiranom Real Madridu

Momčad Seville je u okviru 20. kola La Lige savladala ekipu Getafea rezultatom 1:0 i tako se približila vodećem Real Madridu na pet bodova zaostatka.

U desetom minutu susreta Sevilla je stigla do prednosti, no pogodak je poništen nakon intervencije VAR-a zbog ofsajda.

12 minuta kasnije igrač kojem je gol poništen, Rafa Mir se sjajno izborio za prostor u šesnaestercu Getafea i savladao golmana gostiju.

Pred kraj prvog poluvremena za izjednačenje je pogodio Jaime Mata, ali je i njegov gol poništen, također zbog ofsajda. Konačan rezultat prvog poluvremena bio je 1:0.

U 49. minutu Rafa Mir postiže svoj drugi pogodak, no sudac je svirao ofsajd, a igraču Seville je to bio drugi poništen pogodak na ovoj utakmici.

Do kraja susreta svoje šanse za Sevillu imali su Papu Gomez u 75. minutu, te Ivan Rakitić u 86. minutu. ‘Rojiblancosi’ nisu realizovali svoje šanse, a konačan rezultat glasio je 1:0.

Drugoplasirana Sevilla se ovom pobjedom približila lideru Realu na pet bodova zaostatka, dok je Getafe na tek 16. poziciji sa 18 osvojenih bodova.