Sevilla u sjajnom finalu savladala Inter i stigla do šestog trofeja Europa lige

Večeras su nogometaši Seville na RheinEnergieStadionu u Kölnu u spektakularnom meču savladali Inter rezultatom 3:2 i na taj način stigli do šestog trofeja u ovom takmičenju.

Inter je poveo već u petoj minuti iz prvog opasnog napada. Romelu Lukaku je pobjegao odbrani Seville, Diego Carlos ga je oborio u šesnaestercu, a arbitar Danny Makkelie je pokazao na penal. Lukaku je preuzeo odgovornost i pogodio za 1:0.

Sevilla je samo sedam minuta kasnije izjednačila. Jesus Navas je savršeno ubacio s desne strane, a Luuk De Jong zakucao glavom loptu u mrežu za 1:1.

Španska ekipa je preokrenula u 33. minuti, a ponovo je De Jong bio strijelac i to ponovo glavom kada je lobovao Samira Handanovića i tako stvari učinio dodatno zanimljivijim.

Međutim, tri minute kasnije Inter izjednačuje preko Diega Godina koji je glavom pogodio nakon ubačaja Marcela Brozovića.

U 75. minuti Sevilla je stigla do pobjede. Nakon kornera lopta je došla do Carlosa koji je atraktivno šutirao makazicama, Lukaku je želio izbiti loptu ispred svog gola, ali je zakucao u svoju mrežu za, ispostavit će se konačnih, konačnih 3:2.

Ovo je za Sevillu bio šesti trofej u Evropskoj ligi čime su postali apsolutni rekorderi. Ranije su trofej osvajali 2006., 2007., 2014., 2015. i 2016. godine.