Shakhtar i drugi put nadigrao Real Madrid, Salzburg trijumfovao protiv Lokomotive u hladnoj Moskvi

Nogometaši Shakhtara napravili su još jednu senzaciju u Ligi prvaka budući da su i u drugoj utakmici Lige prvaka savladali Real Madrid. Večeras je bilo 2:0.

Prvo poluvrijeme proteklo je u blagoj dominaciji Real Madrida, ali su domaćini u nastavku zaigrali izvanredno i došli do još jednog ogromnog trijumfa.

Dentinho se dobro snašao u kaznenom prostoru nakon velike greške Varanea u 57. minuti i sa desetak metara matirao je Cuortoisa za 1:0.

Do kraja je španski prvak imao više od igre, ali je Solomon sedam minuta prije kraja vrlo lijepim golom zapečatio sudbinu Kraljeva za konačnih 2:0.

U prvoj utakmici ovih rivala u Španiji Shakhtar je također slavio sa 3:2.

Situacija u grupi A daleko je od riješene, a večeras od 21 sat u drugom igraju Borussia M’gladbach i Inter.

RB Salzburg je u drugoj utakmici ovog termina kao gost savladao Lokomotiv u Moskvi rezultatom 3:1 i probio se na drugu poziciju grupe A sa četiri boda.