Shakhtar savladao Barcelonu i ostao u igri za plasman u nokaut fazu, Borussia ponovo kobna po Newcastle

Nogometaši Shakhtara su u četvrtom kolu grupe H Lige prvaka pobijedili Barcelonu rezultatom 1:0 i nanijeli prvi ovosezonski poraz Kataloncima u najelitnijem klupskom takmičenju u Evropi.

Pobjedu domaćima koji svoje utakmice igraju u Njemačkoj zbog ratnog stanja u Ukrajini je donio Danylo Sikan golom u 40. minuti susreta nakon asistencije Giorgija Gocholeishvilija.

Barcelona je u nastavku pokušala doći do pozitivnog rezultata, ali u tome nisu uspjeli te je ukrajinski sastav stigao do veoma bitne pobjede i tri boda.

Shakhtar je trećeplasirani sa šest osvojenih bodova iz četiri utakmice dok je Barcelona prva na tabeli sa tri boda više.

U drugoj utakmici ovog programa, Borussia Dortmund je baš kao na St. James’ parku savladala momčad Newcastle United. Ovaj put je rezultat glasio 2:0.

Od samog starta Dortmund je krenuo ofanzivno, a nagrada je stigla sredinom prvog poluvremena kada je Niclas Fullkrug u 31. godini postigao svoj prvi gol u Ligi prvaka tokom karijere.

Dortmundu je ostalo mnogo prostora za kontre kada je gost jurio bodove, a jedna takva donijela je i gol za konačan rezultat. Julian Brandt je u 79. minuti iskoristio akciju dva na jedan i lijepo pogodio “malu” mrežu gola Newcastlea za siguran trijumf.

Za njemački sastav to je druga vezana pobjeda za ukupno sedam bodova i skok na prvo mjesto. Međutim, u najtežoj grupi nije poznato ni da li će to biti dovoljno za prolaz jer se večeras igra derbi Milana i PSG-a.

Ukoliko bi Milan dobio PSG-a, situacija bi bila vrlo dramatična i sva četiri kluba u grupi bi bila podijeljena u tri boda razlike uoči posljednja dva kola.