Sheffield bolje da nije dolazio u London: Nketiah postigao prvi hattrick u Premiershipu za visoku pobjedu Arsenala

Arsenal je u 10. kolu engleskog Premiershipa bez mnogo problema savladao ekipu Sheffield Uniteda sa visokih 5:0, a briljirao je sjajni Eddie Nketiah.

Izabranici Mikela Artete su dominantno stigli do nove pobjede, ali su ‘Topnici’ otpor gostujućeg tima lomili do 28. minuta, kada ipak stižu do pogotka. Rice asistira za Nketiaha koji zabija za 1:0, te je to bio rezultat kojim se otišlo na odmor.

Englez fantastičan i u drugom dijelu igre, dok je u nastavku susret riješen u samo sedam minuta. Nketiah je tako u 51. minutu duplirao vodstvo domaćina, da bi u 58. minutu kompletirao hattrick za 3:0.

Vieira je kasnije u 88. minutu pogodio sa bijele tačke, a konačnih 5:0 je u sudačkoj nadoknadi postavio Tomiyasu. Arsenal je sada drugoplasirana momčad Premiershipa sa 24 boda i dva boda su iza gradskog rivala Tottenhama. S druge strane, Sheffield je posljednji sa samo jednim osvojenim bodom.

Danas su svoj meč 10. kola odigrali Bournemouth i Burnley također. Domaća ekipa je slavila pobjedu od 2:1 i istu su im donijeli Semenyo i Billing. Za goste je jedini pogodak postigao Taylor.