Sheffield je pružio dobar otpor, ali Tuchelov niz nepobjedivosti nastavlja Jorginho “sa kreča”

Nogometaši Chelseaja su savladali Sheffield United u gostima rezultatom 2:1 u 23. kolu engleskog Premiershipa.

Londonski klub bio je konkretniji u većem dijelu utakmice, a do prednosti stižu u  u 43. minuti kada je Mason Mount pogodio na asistenciju Time Wernera.

Sheffield se nije olako predao, a nagrada za takav pristup stigla je u u 54. minuti zahvaljujući užasnoj reakciji štopera Chelseaja Antonija Rüdigera koji je na komičan način postigao autogol.

Međutim, Chelsea se brzo pribrao i preko Jorginha koji postiže novi jedanaesterac osigurao nova tri boda.

Ovo je za njemačkog stručnjaka Thomasa Tuchela treća pobjeda iz isto toliko susreta. ‘Plavi’ su trenutno peta momčad Premiershipa sa 39 osojenih bodova.

Sheffield United je još uvijek zakucan za dno tabele sa samo 11 osvojenih bodova iz 23 odigrane utakmice.