Sheffield United očitao lekciju Tottenhamu, Kaneu poništena tri pogotka

Nogometaši Sheffield Uniteda savladali su ubjedljivo Tottenham u 32. kolu engleskog Premiershipa rezultatom 3:1.

Nakon pola sata igre domaći su stigli u vodstvo kada je jednostavnu akciju po desnoj strani pogotkom krunisao Sander Berge.

Samo nekoliko minuta kasnije Harry Kane je nakon kontranapada matirao Deana Hendersona, no on je poništen nakon intervencije VAR-a zbog igranja rukom.

Kane je još dva puta zatresao Hendersonovu mrežu, no njih je odmah sudija Chris Kavanagh poništio.

Akcija je u 69. minuti tekla po lijevoj strani, a Enda Stevens je potom u petercu ugledao samog Lysa Mousseta, a on potpuno neometan šalje loptu u mrežu.

U 84. minuti vidjeli smo sličnu akciju, ovaj put po desnoj strani. Ponovo je odbrana Tottenhama djelovala nezainteresirano, Berge je bio asistent, a Oliver McBurnie iz peterca pogađa za 3:0.

Počasni pogodak za Spurse postignut je u 90. minuti, a Kane je konačno pogodio na asistenciju Sona.

Tottenham ovim porazom može zaboraviti na plasman u Ligu prvaka, dok je Sheffieldu plasman u Evropsku ligu sve bliži sa 47 bodova na svom kontu.