Sheriff priredio senzaciju na Santiago Bernabeu, PSG bolji od Cityja

Nogometaši moldavskog Sheriffa stigli su i do drugog trijumfa u ovosezonskom izdanju Lige prvaka.

Sheriff je večeras kao gost savladao ni manje ni više nego slavni Real Madrid i to na gostujućem terenu rezultatom 2:1.

Do vodstva je ovaj simpatični klub stigao u 25. minutu kada centaršut Cristiana glavom snažnu u mrežu šalje Jakhsibaev.

Real se nakon toga mučio da dođe do pogotka, a do njega je stigao sa bijele tačke uz pomoć VAR tehnologije.

Karim Benzema je bio siguran izvođač, nakon čega je krenula još veća ofanziva domaćem tima.

Carlo Ancelotti je sve karte bacio u napad, a to mu se obilo o glavu u sudijskoj nadoknadi kada Thill fenomenalnim udarcem donosi tri boda svom timu.

Sheriff nakon ovog kola zauzima prvu poziciju u svojoj grupi D, dok je Real poziciju ispod sa tri boda manje.

PSG je kao domaćin savladao Manchester City u derbiju kola rezultatom 2:0.

U 8. minutu sjajnu formu ove sezone demonstrira Gueye svojim novim pogotkom, a taj rezultat je ostao na snazi sve do 74. minute.

Lionel Messi je nakon sjajnog duplog pasa sa Mbappeom u prepoznatljivom stilu matirao Edersona i postavio konačan rezultat dvoboja u Parizu.

‘Sveci’ su lideri grupe A sa četiri boda i boljom gol razlikom od Club Bruggea na drugoj.

Manchester City je na trećoj sa tri boda.