Shevchenko startao porazom: Sjajni 18-godišnjak s dva gola odveo Romu do pobjede u Genoi

Nogometaši Rome pobijedili su večeras u gostima ekipu Genoe 2:0 u susretu 13. kola Serie A.

Na klupi Genoe večeras je prvi put sjedio Andriy Shevchenko, koji je klub preuzeo prije reprezentativne stanke, a da debi ne pamti po dobrom rezultatu pobrinuo se 18-godišnji Felix Afena-Gyan.

Mladi napadač ‘Vučice‘ ušao je u igru u 74. minuti, da bi u nastavku izrastao u velikog junaka Mourinhove ekipe. Postigao je oba pogotka na večerašnjoj utakmici. Prvi u 82. minuti na dodavanje Mkhitaryana, a drugi u četvrtoj minuti nadoknade.

Afena-Gyan je prvi igrač rođen 2003. godine ili kasnije koji je zabio gol na jednoj utakmici u Serie A.

Roma nakon ove pobjede ima 22 boda i nalazi se na 5. mjestu Serie A. Genoa je u zoni ispadanja na 18. mjestu sa devet bodova.