Show Ben Yeddera: Monaco u derbiju obrukao PSG, na površinu isplivali svi nedostaci skupocjene momčadi

Nogometaši Monaca slavili su veliku pobjedu u derbiju 29. kola francuske Ligue 1 protiv Paris-Saint Germaina rezultatom 3:0.

‘Kneževi’ su u velikom dijelu utakmice bili apsolutno bolji rival od skupocjenog rivala iz Pariza, te su zasluženo slavili.

Kruna bolje igre u prvom poluvremenu dolazi nakon jedne uigrane akcije koju u pogodak nakon asistencije pretvara sjajni Ben Yedder. Igrala se 25. minuta.

U nastavku je viđena manje-više preslikana igra, PSG je pokušavao jalovim napadima ugroziti rivala, ali bez većeg uspjeha.

Drugo poluvrijeme nije donijelo pomak u igri gostiju, što koristi Volland u 68. minuti nakon slične akcije kao i kod prvog pogotka. Ovoga puta asistenciju je upisao Ben Yedder.

Francuski golgeter sjajnu partiju i brukanje velikog rivala zaokružuje u 84. minutu kada rutinski realizacije udarac sa bijele tačke.

Monaco se sa ova tri boda doatno približio vrhu tabele. Sada nakon 29 odigranih utakmica ima 44 osvojena boda, tri manje od Strasboruga (utakmica manje= koji je na petoj poziciji.

PSG je nedodirljiv na liderskoj poziciji Ligue 1 sa 65 bodova, ali ukoliko nastavi sa sličnim partijama u narednim utakmicama, prednsot bi se mogla istopiti.