Sigurna pobjeda Atletica protiv Betisa za priključivanje vrhu tabele

Atletico Madrid nije imao većih problema kada je u pitanju bila utakmica 12. kola La Lige.

‘Jordanžije’ su na svom terenu sa 3:0 savladali Betis i tako se priključili gornjem dijelu tabele.

U 26. minuti Carrasco je doveo svoj tim u vodstvo nakon sjajnog prodora i fantastične završnice silovitim udarcem.

I u nastavku je Atletico bio konkretniji rival, a nakon poništenog gola u 50. minuti, spasa nije bilo 13 minuta kasnije.

Pezzella je pogodio vlastitu mrežu i tada je bilo jasno da Betis neće moći ni do boda na gostovanju u Madirdu.

Konačan rezultat i sigurnu pobjedu domaćina postavio je Joao Felix u 80. minuti.

Atletico Madrid je trenutno červrtoplasirana momčad La Lige sa 22 boda, jednim više u odnosu na Betis koji je na petom mjestu.