Silan novac ipak nedovoljan: Borussia u Dortmundu na krilima sjajnog Adeyemija savladala Chelsea

Nogometaši Borussije Dortmund večeras su odigrali prvu utakmicu osmine finala Lige prvaka protiv Chelseaja na domaćem terenu, te na kraju slavili sa minimalnih 1:0.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo neke veće prilike. Vrijedi napomenuti poništen gol Chelseaja kada je Thiago Silva loptu u mrežu domaćih poslao rukom. ‘Plavci’ su još zaprijetili preko Felixa, ali se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Ključni detalj susreta dogodio se u 63. minutu. Karim Adeyemi je istrčao furioznu kontru, sjajno pretrčao Enza Fernandeza i na kraju zabio za vodstvo ‘Milionera’ i konačnih 1:0.

Do kraja meča gosti su tražili pogodak za poravnanje. U odličnim šansama našli su se Koulibaly i Fernandez, ali do 1:1 nisu uspjeli doći, pa će tako Borussia imati prednost pred uzvrat na Stamford Bridgeu.

Drugu utakmicu večerašnjeg programa odigrali su Benfica i Club Brugge, a portugalski klub na kraju je slavio rezultatom 2:0 i tako napravio ozbiljan korak ka četvrtfinalu.

Benfica je oba pogotka postigla u drugom dijelu igre. Prvo je Joao Mario pogodio iz penala u 51. minutu, da bi konačnih 2:0 postavio Neres u 88. minutu.