Sinner upisao ubjedljiv trijumf protiv Rubljova i osigurao duel sa Đokovićem u polufinalu Australian Opena!

Italijanski teniser Jannik Sinner ostvario je ubjedljivu pobjedu u četvrtfinalu Australian Opena protiv Andreja Rubljova rezultatom 3:0 po setovima.

U četvrtom gemu prvog seta Rubljov je imao dvije break šanse koje nije uspio iskoristiti, da bi na drugoj strani uzvratio Sinner i oduzeo servis svom današnjem rivalu kojeg je zadržao do kraja i poveo sa 1:0.

Drugi set nam donosi izuzetno zanimljivu igru oba tenisera i pregršt broj break lopti. Sinner je imao pet, a Rubljov četiri koje nije iskoristio pa se otišlo u tie-break. Tamo je Rus imao 5:1, ali je uslijedila serija Italijana od šest uzastopnih gemova za osvajanje seta i vodstvo od 2:0.

Rubljov je u trećem gemu trećeg seta imao dvije break prilike koje nije iskoristio, no jeste zato Sinner u šestom i poveo sa 4:2. Do kraja susreta je zadržao stečenu prednost i plasirao se u polufinale ovogodišnjeg Australian Opena.

Janik Sinner će u narednoj rundi velikog turnira igrati protiv najboljeg tenisera svijeta, te po mnogima najboljeg svih vremena, Novaka Đokovića. Srbin je, podsjećanja radi, jutros pobijedio američkog predstavnika Taylora Fritza sa 3:1 po setovima.