Sjajan start sezone bivšeg prvaka Italije: Milan srušio Bolognu, debitant ‘Rossonera’ postigao golčinu

Nogometaši Milana su u 1. kolu italijanske Serie A gostovali kod Bologne, te na kraju slavili sa ubjedljivih 2:0 i na najbolji način započeli novu sezonu.

Prvu šansu na večerašnjem susretu imala je Bologna. Lykogiannis je sjajnim udarcem zatresao prečku gostiju, da bi kazna stigla 10 minuta kasnije, kada je na asistenciju Reijndersa za vodstvo Milana zabio Olivier Giroud.

Novu priliku domaćin je imao u 15. minutu igre, ali je Ferguson promašio pravi zicer. Ponovo Bologna nije dugo čekala na kaznu, a sada se u strijelce za ‘Rossonere’ upisao debitant Christian Pulišić i to spektakularnim pogotkom u 20. minutu za 2:0.

U nastavku do kraja susreta ekipa iz Bologne pokušavala je smanjiti rezultatski minus, no bezuspješno. Konačan rezultat ove utakmice ostao je onaj iz prvog dijela, koji glasi 2:0 za bivšeg prvaka Italije.

Milan se tako pridružio Fiorentini, Juventusu, Napoliju, Interu, Atalanti, Lecceu i Veroni koji su u prvom kolu upisali trijumf. Naredno kolo Piolijevim izabranicima donosi domaći duel protiv Torina, dok Bologna gostuje Juveu.