Sjajna Italija deklasirala Litvu, Kosovo dobro namučilo Španjolsku

Nogometaši Italije upisali su visoku pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Aktualni prvaci Europe su pred svojim navijačima na Mapei stadionu deklasirali Litvu sa 5:0.

Azzurri‘ su briljirali u prvom poluvremenu i za 45 minuta riješili sve dileme oko pobjednika. Novi napadač Juventusa Moise Kean je bio dvostruki strijelac u 11. i 29. minuti, Utukus je zabio autogol u 14. minuti, a među strijelce se upisao i Giacomo Raspadori u 24. minuti.

Konačnih 5:0 postavio je Giovanni Di Lorenzo pogotkom u 54. minuti za visoku pobjedu izabranika Roberta Mancinija koji su igrali fenomenalno u ovom susretu, posebno u prvom dijelu.

U grupi B Kosovo je dobro namučilo Španjolsku, a ‘Furija‘ je upisala pobjedu rezultatom 2:0. Pedro Fornals je u 32. minuti zabio vodeći gol, a Ferran Torres je tek u 90. minuti osigurao tri boda Španjolaca, kojima je na ruku išao i neočekivani poraz Švedske od Grčke 2:1 da se učvrste na prvom mjestu.

Engleska je u Varšavi vodila protiv Poljske sve do druge minute sudačke nadoknade, ali uporni domaći su se spasili poraza u posljednjim sekundama.

Sjajni Harry Kane donio je vodstvo Englezima pogotkom u 72. minuti, a napadaču Tottenhama to je bio 12. uzastopni susret u nizu u dresu reprezentacije u kojima je tresao mreže.

Međutim, u 92. minuti Sebastian Szymanski je na dodavanje Roberta Lewandowskog donio vrijedan bod Poljskoj za konačnih 1:1.

Napokon, Njemačka je bila uvjerljiva na gostovanju protiv Islanda gdje su slavili s visokih 4:0. Strijelci za ‘Elf‘ bili su Serge Gnabry, Antonio Rudiger, Leroy Sane i Timo Werner.