Sjajna partija Jusufa Nurkića u porazu Denver Nuggetsa

Košarkaši Chicago Bullsa sinoć su u predsezonskom duelu u svom United Centru savladali Denver Nuggetse rezultatom 110:90. Fantastičnu partiju u redovima gostiju iz Denvera pružio je bosanskohercegovački reprezentativac Jusuf Nurkić.

U drugoj četvrtini Nurkić je bio nezaustavljiv, kada je ubacio 8 poena i imao šut 4/4.  Ali brzo je došao u probleme sa ličnim greškama, jer su mu sudije vrlo brzo svirale četiri faula, vjerovatno i prestrogo, te je nakon nekoliko minuta na parketu morao na klupu.

Nurkić je za nešto više od 14 minuta provedenih na parketu ubacio odličnih 15 poena, uz šut iz igre 7/9. Jusuf je također imao i tri skoka, jednu asistenciju i jednu izgubljenu loptu. Kod Denvera je Kenneth Faried ubacio 19 poena, a Bullse je do pobjede vodio Jimmy Butler s 21 poenom.