Sjajna predstava i revija pogodaka na derbiju Milana i Rome

Nogometaši Milana i Rome podijelili su bodove na San Siru u okviru 5. kola Serije A odigravši neriješeno 3:3.

Meč je počeo odlično budući da je Milan poveo već u drugoj minuti. Leao je uputio sjajnu loptu, Ibrahimović je pobjegao svom čuvaru i matirao golmana za 1:0.

Samo 12 minuta kasnije Roma je izjednačila golom svog kapitena Edina Džeke. Pellegrini je uputio dobar centaršut iz kornera, Milanov golman je pogriješio, a Džeko rutinski poslao loptu u mrežu.

Odlično se igralo do odlaska na odmor, obje ekipe su imale nekoliko dobrih prilika, ali promjene rezultata nije bilo sve do druge minute nastavka kada je Milan ponovo došao u vodstvo. Sjajni Leao je ponovo upisao asistenciju, a ovaj put strijelac je bio Saelemaekers.

U 71. minuti prvi sporni trenutak na meču kada je dosuđen u najmanju ruku sumnjiv penal za Romu. Siguran s bijele tačke bio je Veretout.

Sudija Giacomelli kao da je odlučio kompezirati grešku pa je vrlo brzo dosudio još jedansumnjiv penal, ovaj put za domaćine. Loptu je uzeo Ibrahimović te sigurno postigao svoj drugi gol večeras.

I kada su svi čekali kraj utakmice Roma ipak i treći put dolazi do izjednačenja. Strijelac gola vrijednog jednog boda bio je Kumbulla.

Milan je ostao na prvom mjestu Serije A, ali nije zadržao stopostotni učinak. Sada ima dva boda više od drugoplasiranog Napolija, dok je s druge strane, Roma na devetoj poziciji sa osam osvojenih bodova.