Sjajna predstava na Stamford Bridgeu: Chelsea i Liverpool podijelili bodove u prvom ovosezonskom derbiju

Nogometaši Chelseaja i Liverpoola remizirali su na Stamford Bridgeu rezultatom 1:1 na otvaranju nove sezone engleskog Premiershipa.

Liverpool je odlično otvorio susret i poveo je u 18. minuti kada je Diaz pogodio nakon sjajne asistencije Salaha.

Samo nekoliko minuta nakon toga zbog malog ofsajda je poništen gol Egipćanina koji je mogao prelomiti utakmicu.

Nakon toga budi se i Chelsea, a do izjednačenja su stigli u 37. minuti kada je Disasi nakon gužve sjajno reagovao ispred rivala i poravnao na 1:1.

U 39. minuti po drugi put se zatresla mreža Redsa, ali ponovo je nakon pregleda VAR-a dosuđena nedozvoljena pozicija u kojoj se našao Chilwell.

Chelsea je u nastavku bio konkretniji rival, a najbolju šansu imao je Chilweel, ali sjajno je odbranio Alisson i do kraja je ostalo 1:1.

U narednom kolu Premiershipa, Chelseaju slijedi londonski derbi protiv West Hama, dok će Liverpool dočekati Bournemouth.