Sjajna predstava na Villa Parku: Chelsea vratio dva gola zaostatka, Aston Villu spasio VAR u posljednjim sekundama meča

AstonVCFC

Nogometaši Chelseaja remizirali su na Villa Parku protiv Aston Ville rezultatom 2:2 u sklopu izuzetno zanimljive utakmice 35. kola Premiershipa.

Nije moglo bolje početi za domaćina. Marc Cucurella je nesretno matirao svog golmana i tako donio prednost Villi za uvertiru u sjajnu predstavu kakva je i viđena.

Villa je stigla do drugog gola u najboljem trenutku utakmice, odnosno 42. minuti kada u ovoj utakmici zapaženi Rogers lijepim udarcem matira Petrovića koji je drugi put vadio loptu iz mreže.

No, u drugom poluvremenu viđena je potpuno drugačija slika u kojoj je Chelsea držao konce igre u svojim rukama i tako došao do poravnanja.

Prvo je Madueke u 62. minuti odmjerenim udarcem savladao Olsena, da bi 20 minuta kasnije Gallagher jednako efektnim golom donio potpuni rezultatski priključak.

Trenutak odluke viđen je u dubokoj sudijskoj nadoknadi kada je Badiashile uposlio Disasija nakon jednog prekida, ali je pogodak poništen zbog prethodno napravljenog prekršaja centralnog defanzivca.

Aston Villa je nakon ovog kola ostala na 4. mjestu na tabeli sa 67 osvojenih bodova. Chelsea je na devetoj poziciji Premiershipa sa 48 osvojenih bodova.