Sjajna saradnja Portugalca i Brazilca za pobjedu Barcelone, Las Palmas kapitulirao u Kataloniji

Barcelona je večeras na domaćem terenu i pred svojim navijačima u utakmici 30. kola španske La Lige nadigrala Las Palmas sa minimalnih 1:0.

Iako su imali ulogu apsolutnog favorita, Katalonci su definitivno teže od očekivanog došli do novih bitnih bodova na Montjuicu. Također, vrijedi napomenuti da je gost već od 24. minuta igrao sa igračem manje.

Raphinha je u 19. minutu postigao prvi pogodak za Barcelonu, ali je on poništen zbog ofsajda. Situacija koja je izazvala brojne komentare, no rezultat je ostao 0:0. Samo pet minuta kasnije direktan crveni karton dobija Alvaro Valles.

Las Palmas se odlično branio i sa čovjekom manje na terenu, pa je trener domaćih Xavi Hernandez morao da izvrši neke izmjene. Na teren je u 56. minutu poslao Joaa Felixa , a Portugalac mu se odužio samo tri minuta kasnije.

Naime, upravo je Felix upisao nevjerovatnu asistenciju dugom loptom za Raphinhu, dok je Brazilac glavom matirao protivničkog golmana za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

Barcelona je sada drugoplasirana momčad La Lige sa 67 osvojenih bodova i ima pet bodova manje od lidera Real Madrida, ali i meč više. Las Palmas je 12. sa 37 bodova.