Sjajna utakmica Ajaxa i Marseillea, Brighton porazom pred domaćim navijačima započeo evropsku avanturu

Nogometaši Ajaxa i Marseillea remizirali su rezultatom 3:3 u sjajnoj utakmici prvog kola grupene faze Europa lige na stadionu Johan Cruyff u Amsterdamu.

Jedna od najefikasnijih utakmica Europa lige započela je golom Forbsa u 9. minuti, a samo 11 minuta kasnije, Ajax je vodio sa 2:0 i to preko Berghuisa.

Međutim, do kraja prvog dijela se Marseille vraća golovima Claussa i Aubameyanga za uvertiru u dodatna uzbuđenja u drugom dijelu.

U 52. minuti, Forbs je ovaj put u ulozi asistenta, dok je pogodak postigao Taylor, ali je konačan rezultat postavio Aubameyang u 78. minuti svojim drugim golom na susretu. Veretout je upisao asistenciju.

Brighton je po prvi put u historiji zaigrao evropsko takmičenje, ali debi neće po dobrom pamtiti budući da je poražen na Amex stadionu od AEK-a rezultatom 3:2.

Nezgodni grčki tim doputovao je u Englesku na potpuno nadmetanje, što ‘Galebovi’ očigledno nisu očekivali.

Sidibe je doveo AEK u vodstvo u 11. minuti, da bi stvari na početak vratio Joao Pedro sa bijele tačke u 30. minutu. Međutim, novi pogodak za goste postigao je Gaćinović i rezutlatom 2:1 se otišlo na desetominutni odmor.

Pedro je iz novog penala u 67. minuti donio poravnanje, ali se hrabra igra Grcima isplatila u 84. minuti kada puni plijen donosi Ponce.