Sjajni Angel Correa ‘srušio’ Rayo, Atletico Madrid slavio na Wanda Metropolitanu

Momčad Atletico Madrida je u okviru 19. kola La Lige savladala ekipu Raya Vallecana rezultatom 2:0.

Prvu ozbiljniju šansu vidjeli smo tek u 23. minutu susreta kada je Luis Suarez zaprijetio golu Raya, no njegov pokušaj završio je pored gola. Nakon samo dvije minute ‘Jorgandžije’ su tražile jedanaesterac zbog moguće igre rukom Marasa. Sudac je samo odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi.

Igrao se 28. minut kada je lopta nekako dospjela do Angela Corree koji je sjajno reagovao i poslao loptu u mrežu za vodstvo domaćih. Do kraja prvog poluvremena Atletico je imao još jednu šansu, no rezultat je ostao 1:0.

Nakon samo osam minuta igre u nastavku, domaći stižu do drugog pogotka i opet preko Coree, a asistent je bio Renan Lodi. Izabranici Diega Simeonea su do kraja utakmice imali još izglednih šansi.

Vrijedi napomenuti situaciju u kojoj se našao Carrasco, Belgijanac je nakon finog prodora šutirao neprecizno. Još jednu priliku imao je Angel Correa kada je u 80. minutu susreta uputio odličan udarac, ali njegov pokušaj je sjajno odbranio Luca Zidane.

Konačan rezultat glasio je 2:0. Atletico Madrid se nakon ove pobjede našao na četvrtoj poziciji La Lige sa 32 osvojena boda. Rayo Vallecano je na mjestu broj pet sa dva boda zaostatka za ‘Jorgandžijama’.