Sjajni Bogdanović double-doubleom srušio Netse, Dončić u TOP 10 u povijesti po triple-doubleovima

Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović treći put ove sezone upisao je double-double i sjajnom partijom pomogao Utah Jazzu da dominantno pobijedi Brooklyn Netse 125:102.

Bogdanović je za 29 minuta provedenih parketu ubacio 19 koševa uz 11 skokova, četiri asistencije i dvije izgubljene lopte, ali najimpresivniji podatak da su Jazzeri s njim na parketu napravili čak 36 koševa prednosti.

Najveća zvijezda Utaha Donovan Mitchell je u prvoj utakmici nakon što je prestao pokazivati simptome potresa mozga za nepune 22 minute na parketu ubacio 27 koševa. Kod Netsa se izdvojio jedino rookie Cameron Thomas učinkom karijere od 30 koševa.

Slovenski ‘superstarLuka Dončić protiv Philadelphia 76ersa je došao do 44. triple-doublea karijere, kojim se izdvojio od Fata Levera na 10. mjestu vječne liste NBA lige.

Sa 33 koša, 15 asistencija i 13 skokova predvodio je Mavericksse do pobjede 107:98. Premda vrlo rijetko zakucava na susretima, sinoć je to učinio u dva navrata samo u trećoj četvrtini, u kojoj je Dallas napravio preokret.

Portland Trail Blazersa poraženi su od Oklahoma City Thundera na svom parketu 96:93, unatoč vrlo dobroj utakmici Jusufa Nurkića koji je ostvario double-double.

Bosanskohercegovački centar je za 32 minute provedene u igri ubacio 14 koševa uz 16 skokova i dvije asistencije, ali ni to nije pomoglo Portlandu koji je u napetoj završnici upisao četvrti uzastopni poraz.

Denver Nuggetsi nakon pet pobjeda zaredom doživjeli su treći poraz u nizu, ovaj put šokantno kod kuće od New Orleans Pelicansa 113:105, iako je Nikola Jokić bio već po običaju fantastičan sa 25 koševa, 12 skokova i devet asistencija.