Sjajni Brentford proslavio veliki trijumf nad očajnim Tottenhamom nakon preokreta, Evropa ostaje samo san ‘Spursima’

Nogometaši Tottenhama dočekali su na svom stadionu ekipu Brentforda u utakmici 37. kola engleskog Premiershipa, koju su na kraju i izgubili rezultatom 1:3.

Ipak, domaći su prvi poveli, da bi onda gost režirao sjajan preokret u drugom poluvremenu. Već u osmom minutu Harry Kane je postigao jedan od najljepših pogodaka u karijeri za 1:0.

U drugom dijelu igre dosta bolje izdanje Brentforda, te očajna partija ‘Spursa’. Nakon samo pet minuta Mbeumo zabija za poravnanje rezultata, a u 62. minutu isti igrač donosi preokret izabranicima Thomasa Franka.

Konačnih 3:1 u kasnom 88. minutu postavio je Wissa na asistenciju, danas izuzetno raspoloženog Mbeumoa na čijim je krilima Brentford i došao do velikog trijumfa.

Tottenham se u ovom momentu nalazi na sedmoj poziciji Premiershipa sa 57 osvojenih bodova, koliko ima i osmoplasirana Aston Villa, te će ‘Spursi’ veoma teško i do plasmana u Konferencijsku ligu. S druge strane, Brentford je deveti sa jednim bodom manje.