Sjajni derbi Sjvernog Londona pripao Arsenalu, City nije dozvolio iznenađenje protiv nezgodnog Brightona

Nogometaši Arsenala slavili su u derbiju 25. kola engleskog Premiershipa protiv momčadi Chelseaja rezultatom 4:2.

Zaostali derbi Sjevernog grada Londona pripao je ‘Topnicima’ u fantastičnoj predstavi na Stmaford Bridgeu.

Reviju pogodaka otvorio je Nketiah u 13. minuti, da bi samo četiri minute kasnije stvari na početak vratio Werner.

U 27. minuti Smith-Rowe vraća prednost svom timu, a konačan rezultat prvog dijela postavlja Azpilicueta pogotkom za izjednačenje na dodavanje Mounta.

U drugom dijelu, tačnije 57. minutu Nketiah koristi još jednu kardinalnu grešku veznog reda i odbrane ‘Plavaca’ za svoj drugi pogodak na utakmici.

Izuzetno bitan trijumf svojoj je momčadi osigurao Saka sa bijele tačke u sudijskoj nadoknadi nakon prekršaja Azpilicuete.

Arsenal nakon ovog derbija zauzima petu poziciju sa istim brojem bodova (57) kao i četvrtoplasirani Tottenham.

Chelsea je na trećem i na svom kontu nakon 31 odigrane utakmice ima 62 osvojena boda.

Manchester City nije dopustio iznenađenje protiv neugodnog Brightona na Etihadu sigurnom pobjedom od 3:0.

Za ‘Građane’ su pogađali Mahrez u 53., Foden u 65. i Silva u 82. minuti za bod prednosti na tabeli u odnosu na Liverpool.

Bitan bod u borbi za opstanak osvojio je i Everton na Goodsionu remijem protiv Leicestera 1:1.

Sa dobrim partijama nastavio je Newcastle minimalnom pobjedom protiv Crystal Palacea golom Almirona iz 32. minute.