Sjajni Dinamo pobjedom protiv Moskovljana potvrdio prvo mjesto, Wolfsberger izbacio Feyenoord

U zadnjem, šestom kolu grupe K Europa lige Dinamo Zagreb je na svom terenu pobijedio CSKA Moskvu sa 3:1.

Dinamo je i prije utakmice sa CSKA osigurao prvo mjesto u grupi, dok je CSKA i prije gostovanja u Hrvatskoj ostala bez šansi za plasman u nokaut fazu.

Strijelci za hrvatskog prvaka bili su Joško Gvardiol u 28., Mislav Oršić u 41. i Lirim Kastrati u 75. minuti, dok je hrvatski veznjak u redovima gostiju Kristijan Bistrović u 77. minuti postavio konačnih 3:1.

Dinamo je tako primio prvi gol ove sezone u grupnoj fazi te se tako nisu uspjeli upisati u povijest kao prvi klub koja je završio grupu Lige prvaka ili Europa lige bez primljenoga pogotka.

U direktnom duelu za drugo mjesto u grupi Wolfsberger je u Austriji pobijedio Feyenoord s minimalnih 1:0 pogotkom srpskog napadača Dejana Joveljića iz 31. minute.

Dinamo je osvojio prvo mjesto u grupi sa 14 bodova, četiri više od drugoplasiranog Wolfsbergera, treći je Feyenoord s pet bodova, a zadnji CSKA s tri.