Sjajni Đoković nakon velikog preokreta protiv Raonića do 80. trofeja u karijeri

Srbijanski teniser Novak Đoković (1. ATP) osvojio je ATP Masters u američkom Cincinnatiju nakon što je večeras savladao Kanađanina Miloša Raonića. Nakon dva sata igre bilo je 2:1 (1:6, 6:3, 6:4).

Kanađanin je bio siguran na svom servisu, za razliku od Đokovića koji gubi i svoj naredni servis pa Raonić dolazi do sigurnih 6-1 u prvom setu. Da je Đoković totalno bio van forme u prvom setu govori i podatak o čak četiri dvostruke greške na servisu.

Ključni poen u drugom setu pao je u šestom gemu kada se Đoković vratio u igru uzevši break. Poveo je tada sa 4-2 i prednost zadržao do kraja seta te izjednačio rezultat na 1:1. Raoniću u drugom setu nije pomogao ni sjajan servis nakon kojeg je imao čak pet asova.

Iako je u trećem setu Raonić odlično krenuo s 2-0, Đoković pravi dva puta zaredom break, preokreće rezultat na 3-2 i potom mirno privodi meč do kraja za novu zasluženu pobjedu i titulu.

Za Đokovića je ovo 35. trofej iz Masters serije, čime se izjednačio s rekorderom Špancem Rafaelom Nadalom, a ukupno je došao do 80. trofeja u svojoj karijeri.