Sjajni Đoković svladao Goffina za deveto polufinale Wimbledona!

Prvi tenisač svijeta Srbin Novak Đoković prvi je polufinalist Wimbledona nakon što je sa 6:4, 6:0 i 6:2 pobijedio Belgijanca Davida Goffina.

Goffin je prvi došao do breaka za vodstvo 3:4. No odmah je uzvratio Đoković za izjednačenje na 4:4, a onda je drugim breakom zaredom sa 6:4 osvojio prvi set.

Đoković je osvojio čak 10 gemova zaredom, pa je kroz drugi set projurio sa 6:0, a Belgijanac je uzeo gem tek za izjednačenje na 1:1 u trećem setu.

Srbin je s još jednim oduzetim servisom poveo s 3:1, a u sljedećem gemu spasio je dvije break-lopte i poveo 4:1. Pobjedu je potvrdio s još jednim oduzetim servisom u osmom gemu.

Bio je to Đokovićev šesti trijumf protiv Goffina u međusobnim dvobojima, uz samo jedan poraz. Srpski tenisač će svoje deveto polufinale u Londonu igrati u petak protiv boljeg iz dvoboja Bautiste-Aguta i Pelle.