Sjajni Ibišević predvodio Herthu do uvjerljive pobjede nad gradskim rivalom

Bosanskohercegovački nogometaš Vedad Ibišević predvodio je Herthu Berlin do uvjerljive pobjede protiv gradskog rivala Uniona sa 4:0 (0:0).

Prvi dvoboj 27. kola njemačke Bundeslige bio je bez golova sve do 51. minute, a onda su nogometaši Herthe u razmaku od deset minuta čak triput zatresli suparničku mrežu.

U 51. minuti je 35-godišnji kapetan domaćih Vedad Ibišević zabio za vodstvo pogotkom glavom nakon centaršuta Marvina Plattenhardta. U sljedeća dva pogotka Ibišević je sudjelovao u ulozi asistenta.

U 52. minuti je odlično uposlio Belgijca Dodija Lukebakija koji je u sprintu zaobišao golmana i rutinski pogodio prazan gol. U 62. minuti Ibišević je asistirao Brazilcu Cunhi koji je preciznim udarcem s ruba šesnaesterca zabio za 3:0.

Za konačnih 4:0 glavom je poentirao Belgijac Dedryck Boyata, nakon centaršuta iz kornera Plattenhardta.

Hertha je ovom pobjedom stigla do 34 boda i skočila na 10. poziciju, dok je Union Berlin s 30 bodova ostao na 12. mjestu. Prvoplasirani Bayern ima 58 bodova, četiri više od drugoplasirane Borussije Dortmund.