Sjajni Joselu dvostruki strijelac, Real u malom derbiju Madrida pobijedio Getafe i zauzeo vrh La Lige

Nogometaši Real Madrida su u utakmici 20. kola španske La Lige gostovali Getafeu u predgrađu španske prijestolnice, te na kraju slavili sa uvjerljivih 2:0.

Odigrali su izabranici Carla Ancelottija večeras zaista fantastičan meč i zasluženo upisali nova tri boda, koja su im naravno od ogromne važnosti u borbi za titulu.

Ovu utakmicu definitivno je obilježio raspoloženi Joselu. Napadač ‘Kraljevskog kluba’ bio je dvostruki strijelac. Prvo je u 14. minutu na asistenciju Vasqueza pogodio glavom mrežu rivala za 0:1, da bi konačnih 0:2 sjajnim pogotkom postavio u 56. minutu susreta.

Getafe nije imao mnogo šansi pred golom gostujućeg tima, ali i ono što su imali nisu iskoristili. Greenwood i Mayoral su najčešće prijetili, no bez većih problema za golmana Lunina.

Real Madrid sada ima 57 osvojenih bodova na prvoj poziciji La Lige, dok Girona ima dva boda manje. Getafe je 10. sa 29 bodova na svom kontu.