Sjajni Lukaku ponovo na svojim leđima nosio Inter do pobjede na Ferrasiju

U 5. kolu Serije A Inter je kao gost pobijedio Genou na Luigi Ferrarisu i skočio je na treću poziciju.

Bila je to slaba utakmica u kojoj nismo vidjeli puno prilika i dobrog nogometa, a Nerazzurri su pitanje pobjednika riješili u drugom dijelu igre.

Prvo je Lukaku načeo mrežu domaćih vrlo lijepim golom u 64. minuti. Belgijanac se sjajno oslobodio čuvara i u padu lijevom nogom matirao je Perina za 0:1. Pitanje pobjednika riješio je D’Ambrosio u 79. minuti kada je u gužvi pogodio iz blizine za konačnih 0:2.

Inter je tako prekinuo loš niz od dvije utakmice bez pobjede, dok Genoa već tri meča u nizu ne zna za trijumf.

Nerazzurri su sada trećeplasirani sa 10 bodova, dok je Genoa u donjem dijelu tabele na 15. mjestu sa četiri boda, ali i uz utakmicu manje.