Sjajni Mac Allister golčinom donio važnu pobjedu Liverpoolu, potvrdio fantastičnu formu i vratio ‘Redse’ na vrh Premiershipa

U jednoj od posljednjih utakmica 31. kola engleskog Premiershipa, Liverpool je na Anfieldu pobijedio Sheffield United sa uvjerljivih 3:1.

Liverpool je očekivano bio izuzetno ofanzivno nastrojen od starta, a do prvog pogotka stigli su u 17. minutu. Tada je veliki kiks golmana Grbića iskoristio Darwin Nunez i doveo domaćina u vodstvo.

“Uspješno” se branila jedna od najgorih ekipa Liga petice u prvom poluvremenu, pa su izabranici Jurgena Kloppa na odmor otišli sa samo jednim pogotkom prednosti.

Igrao se 58. minut kada je stigao pravi šok za navijače engleskog velikana. Conor Bradley pogađa vlastitu mrežu i donosi poravnanje gostujućoj momčadi. Zatim je Liverpool žestoko pritisnuo posljednju liniju Sheffielda i nizao prilike.

Fenomenalni Alexis Mac Allister je u 76. minutu skratio muke domaćina, te postigao pravu golčinu za preokret na Anfieldu i još jednom pokazao koliko je važan igrač za Kloppov tim. Konačnih 3:1 je na odličnu asistenciju Robertsona glavom postavio Gakpo u 90. minutu.

Liverpool se tako vratio na lidersku poziciju Premiershipa sa 70 osvojenih bodova, što znači da ponovo imaju dva boda više od drugoplasiranog Arsenala, odnosno tri više od trećeplasiranog Manchester Cityja. Dakle, borba za titulu je i dalje paklena.