Sjajni Marseille u gostima pobijedio Angers i tako zasjeo na lidersku poziciju francuske Ligue 1

Igrači Marseillea ostvarili su pobjedu na gostovanju protiv ekipe Angersa rezultatom 3:0 u prvom meču devetog kola francuske Ligue 1.

Angers je nakon lošeg starta sezone uspio uvezati dvije bitne pobjede, no večeras nije imao šanse nastaviti niz bez poraza.

Gosti su do prvog pogotka stigli u 35. minutu zahvaljujući fantastičnom Jonathanu Claussu. U nastavku utakmice napadač Luis Suarez povisuje na 2:0 nakon greške igrača domaćih, da bi devet minuta kasnije konačnih 3:0 postavio Gerson.

Nakon ovog bitnog trijumfa Marseille će prenoćiti kao lider Ligu 1, a da li će na tom mjestu ostati i nakon ovog kola znat će se nakon sutrašnjeg duela PSG-a i Nice.

S druge strane, momčad Angersa trenutno zauzima tek 14. poziciju na tabeli sa ukupno osam osvojenih bodova.