Sjajni Milan nakon preokreta bolji od Parme, Napoli prosuo bodove protiv neugodne Bologne

Nogometaši Milana su slavili u 33. kolu italijanske Serie A i iskoristili kiks Napolija s kojim su se izjednačili bodovno u borbi za izlazak u Evropu.

Milan je dočekao Parmu na San Siru i slavio nakon preokreta rezultatom 3:1 zahvaljujući sjajnom Hakanu Calhanogluu.

Jasmin Kurtič je doveo goste u vodstvo, a potom je Calhanoglu upisao asistencije za Francka Kessieja i Alessandra Romagnolija za preokret. Calhanoglu je sjajnu partiju na kraju krunisao pogotkom za konačnih 3:1.

Napoli je gostovao u Bologni i u finišu meča je ispustio pobjedu. Poveo je u 7. minuti pogotkom Kostasa Manolasa, a bod Bologni je donio fantastični Musa Barrow u 80. minuti susreta.

Milan je nakon ovog susreta na 7. pozicji sa istim brojem bodova (53) kao i Napoli, ali nešto lošijom gol razlikom.