Sjajni Thiem eliminisao Đokovića i osigurao finale završnog Mastersa

Novak Đoković je u polufinalu završnog Mastersa u Londonu izgubio od Dominica Thiema rezultatom 2:1 u setovima.

U prvom setu igralo se gem za gem sve do 11. kada je prvu break loptu na meču dobio Thiem i iskoristio je, a potom je u narednom servis-gemu potvrdio i prvi set riješio u svoju korist rezultatom 7:5.

U drugom setu oba tenisera su propustila po dvije break-lopte, te je odlučio tie-break.

U 13. gemu drugog seta Đoković je napravio šest naspram pet Thiemovih mini-breakova pri tome spasivši četiri meč-lopte i riješio ga u svoju korist rezultatom 7:6(10) i izjednačio na 1:1 u setovima.

Treći set je bio bez break-lopte, te je meč odlučen u tie-breaku. U njemu je Đoković poveo sa 4:0 i činilo se da će sve biti gotovo, no Thiem je napravio nevjerovatan preokret i prošao dalje rezultatom 7:6(5).

Thiem, kojem je ovo bila 300. pobjeda u karijeri, će u sutrašnjem finalu igrati protiv pobjednika večerašnjeg duela između Rafaela Nadala i Daniila Medvedeva koji počinje u 21 sat.