Sjajni Ward Prowse junak Southamptona protiv Tottenhama, golijada na okršaju Wolverhamptona i Leedsa

Odigrane su četiri utakmice u okviru 28. kola engleskog Premiershipa, a Southampton je na svom terenu remizirao sa favoritom Tottenhamom rezultatom 3:3.

Tottenham je ponovo razočarao svoje navijače, dok je prvi pogodak na ovom susretu pao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Porro je prvi put zabio za ‘Spurse’ od svog dolaska u London. Adams odmah na početku drugog dijela zabija za 1:1 i vraća stvari na početak.

Neriješeno je bilo do 65. minuta kada Kane dovodi goste u ponovno vodstvo, da bi 10 minuta kasnije za 3:1 pogodio Perišić. Domaći u 77. minutu smanjuju na 3:2 preko Walcotta, a konačnih 3:3 postavlja Ward Prowse pogotkom sa bijele tačke duboko u sudačkoj nadoknadi drugog dijela igre.

Sjajnu utakmicu odigrale su ekipe Wolverhamptona i Leedsa. Ipak, gosti su na kraju odnijeli puni plijen u golijadi ukupnim rezultatom od uvjerljivih 4:2.

Harrison je u prvom poluvremenu postigao jedini pogodak na meču za prednost Leedsa od 1:0. Na početku nastavka igre Ayling zabija za 2:0. U 62. minutu među strijelce se upisuje Kristensen. Tri minuta kasnije Jonny smanjuje na 3:1, a u 73. minutu mrežu za 3:2 trese Cunha. No, na kraju je Rodrigo “zapečatio” utakmicu pogotkom u 97. minutu za konačnih 4:2.

Brentford je ugostio Leicester City i na kraju uz crveni karton izvukao samo remi rezultatom 1:1. Aston Villa je na Villa parku bila dosta sigurna pobjedom od 3:0 nad Bournemouthom.