Skandalozne odluke VAR-a nisu spotakle Marseille u velikom trijumfu nad PSG-om

Momčad Marseillea pobijedila je PSG na gostujućem terenu u susretu 2. kola francuske Ligue 1 rezultatom 1:0.

Jedini pogodak, a koji će na kraju biti dovoljan gostima da ostvare pobjedu i osvoje tri boda, postigao je Thauvin u 31. minuti nakon centaršuta Payeta iz slobodnog udarca.

U drugom poluvremenu PSG je stigao do poravnanja golom Di Marije u 63. minuti, no sudija je signalizirao nedozvoljenu poziciju, da bi se samo dvije minute nakon toga desila situacija koja je privukla veliku pažnju nogometne javnosti.

Naime, Marseille je preko Benedetta u 65. minuti postigao gol za 2:0, nakon čega je iz VAR sobe stigla instrukcija da je jedan gostujući igrač bio u nedozvoljenoj poziciji, što se na usporenom snimku nije vidjelo i očigledno je da je gost postigao regularan pogodak.

Ipak, odluka se nije ispravila, a do kraja meča nije bilo promjene rezultata i Marseille je upisao veliku pobjedu, drugu u ovoj sezoni Ligue 1 iz isto toliko odigranih utakmica.

Treba istaći i da je sudija u nadoknadi vremena pokazao čak pet crvenih kartona, tri domaćem timu (Kurzawa, Paredes i Neymar) te dva gostujućim igračima (Amavi, Benedetto).