Škotska nakon boljeg izvođenja penala eliminisala Srbiju

Reprezentacija Škotske plasirala se na Evropsko prvenstvo nakon što je večeras u Beogradu u finalu baraža pobjedila selekciju Srbije poslije boljeg izvođenja penala 5:4 (1:1).

Mcgregor je sjajno podvalio loptu Christieju koji se dugo namještao na ivici šesnaesterca i onda raspalio iz sve snage u desnu stranu gola. Lopta se od stativu odbila u mrežu za veliko slavlje Škotlanđana. Igrala se 52. minuta.

Krenula je Srbija žestoko po izjednačenja, imala nekoliko udaraca ka golu Škotlanđana, ali je izostalo pravih prilika sve do posljednjih pet minuta meča kada je posebno opasan bio Jović. Prvo je u 85. minuti umalo pogodio, ali se iskupio u 90. kada je odlično zabio glavom nakon kornera za 1:1 i produžetke.

U produžecima nije bilo pogodaka, a onda je Škotska bila spretnija i sretnija te slavila nakon boljeg izvođenja penala. Odlučujući penal za Orlove je promašio napadač Aleksandar Mitrović.

Škotska će na Evropskom prvenstvu igrati u grupi s Engleskom, Hrvatskom i Češkom Republikom.