Skupocijeni Chelsea upisao još jedan remi, West Ham osvojio bod u londonskom derbiju

Nogometaši Chelseaja remizirali su na gostujućem terenu u okviru 23. kola engleskog Premiershipa protiv West Hama rezultatom 1:1.

Oba gola na ovoj utakmici viđena su u prvom dijelu iako je tempo tokom cijele utakmice bio u najmanju ruku na “laganom” ritmu.

Felix je doveo u vodstvo Chelsea nakon što je sjajno dodavanje Fernandeza pospremio u mrežu Fabianskog u 16. minuti.

U 28. Emerson vraća stvari na početak, odnosno postavlja konačan rezutlat kada se sjajno pozicionirao na drugoj stativi nakon asistencije Bowena.

U nastavku je vrijedan pomena još samo poništen pogodak Součeka zbog nedozvoljene pozicije u 82. minuti susreta.

Chelsea je sa još jednim remijem došao do 31 boda i trenutno se nalazi na devetoj poziciji Premeirshipa. West Ham je 15. i nakon 22 odigrane utakmice ima 20 bodova.