Slabašna Genoa stavila na muke aktuelnog šampiona Italije, Napoli jedva izvukao ‘živu glavu’

Nogometaši atuelnog italijanskog prvaka Napolija gostovali su Genoi u utakmici četvrtog kola italijanske Serie A, dok je konačan rezultat glasio 2:2.

Mnogi su očekivali da će Napoli bez mnogo problema pobijediti novog člana najjačeg ranga italijanskog nogometa. Međutim, to nije bio slučaj i osvajač Scudetta jedva je izborio i remi.

Igrao se 40. minut kada su navijači gostujućeg tima doživjeli prvi šok. Tada je Bani zatresao mrežu Meretovog gola za 1:0. No, to zapravo nije bilo sve od Genoe, obzriom da je ovaj tim u 56. minutu pogotkom Reteguija stigao do velikih 2:0.

Napoli se uspio “probuditi” tek u posljednjih 15-ak minuta meča. Raspadori je u 76. minutu smanjio prednost domaćina, da bi osam minuta kasnije za izjednačenje i konačnih 2:2 zabio Politano.

U ovom trenutku Napoli zauzima petu poziciju Serie A sa svega sedam osvojenih bodova, dok se Genoa nalazi na 12. mjestu sa četiri boda…