Slabašna Verona zaustavila Vlahovića i ekipu iz Torina, Juventus sve više posustaje u šampionskoj utrci

Nogometaši Verone i Juventusa podijelili su bodove večeras u utakmici 25. kola italijanske Serie A, a konačan rezultat glasio je 2:2.

Već u 11. minutu šok za gostujuću momčad, obzirom da je Veroni pravom golčinom vodstvo donio Folorunsho. No, u 28. minutu Dušan Vlahović sa penala poravnava rezultat.

Ipak, domaći tim do nove prednosti stiže u 52. minutu susreta kada je Noslin matirao golmana Juventusa, ali radost igrača u plavim dresovima nije dugo trajala. Samo tri minuta kasnije je Rabiot zabio za novo izjednačenje ‘Stare dame’.

Do kraja utakmice viđene su još dvije istinske šanse. Lazović je propustio izglednu priliku da Veroni donese novo vodstvo u 65. minutu, da bi četiri minuta kasnije Vlahovićev udarac otišao preko gola.

Nakon novog kiksa Juventusa osvajanje šampionske titule u Italiji, odnosno popularnog Scudetta, djeluje polako kao “nemoguća misija”. Juve je drugi sa 54 boda, a mogao bi pasti i na treće mjesto u slučaju da Milan pobijedi. Inter je lider sa 63 boda i utakmicom manje.